wtorek, 18 listopada 2014

Udało mi się

Udało mi się  uporządkować mój robótkowy chaos i obecnie na drutach mam dokładnie dwie robótki. Dwie, których nie porzuciłam i planuje je skończyć (nie liczę tych, które czekają sobie niedokończone na sprucie, ale do nich wracać już nie zamierzam). Są to jak na mnie duże projekty,  bo swetry.

Pierwszy z nich to projekt popularny na Ravelry - Beatnik. Od dawna marzył mi się ten sweterek. U mnie w pięknym kolorze ochry. Idzie dosyć szybko bo na drutach 4.5, więc mam już tył i prawie pół przodu. Dzięki temu projektowi odkryłam druty pomocnicze do warkoczy i okazało się, że nawet kiedy jest ich spora plątanina to nie są wcale takie trudne!Chciałam skończyć szybko, szłam jak burza, ale robótka wymaga takiego skupienia, że nie mogłam jej zabrać z domu, więc rozpoczęłam drugi sweterek. Wymarzony i upatrzony, który owszem, wymagał dużo uwagi na początku, ale od pewnego momentu mogłam dziergać bez zastanowienia. Wybrałam przepiękną, mięciuchną włóczkę w odcieniach fioletów i wiśniowych czerwieni (na zdjęciach lekko prześwietlonych wygląda nieco różowo)

Ten sweterek to sławna już Lukrecja autorstwa Asji. Dzierga się bardzo przyjemnie. Nie robiłam jeszcze nigdy z tak przygotowanego wzoru, więc jako początkująca jestem zachwycona. Bez problemu i żadnych wątpliwości dobrnęłam do końca korpusu. Przede mną jeszcze rzędy skrócone wydłużające tył i rękawy.Chciałabym skończyć te sweterki jak najszybciej, bo oba stan mają dość zaawansowany, ale coś czuję, że będę musiała zrobić sobie przerwę w postaci innych dzieninek. A tak się starałam, żeby nie mieć zbyt dużo rzeczy rozgrzebanych naraz...

2 komentarze:

  1. Cudne są kolory Twojej Lukrecji :) Też polubiłam ten wzór nadzwyczajnie - po zabawie wokół ramion i dekoltu można pędzić do końca, napawając się wcześniejszymi osiągnięciami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję :-) Już się nie mogę końca doczekać. Ale czekają mnie jeszcze guziki, a nie miałam jeszcze przyjemności zmierzy się z takim wyzwaniem...

    OdpowiedzUsuń