środa, 30 września 2015

Wrześniowa czapka - w ostatniej chwili

Wrzesień zaskoczył mnie bardzo, a jeszcze bardziej to jak szybko się skończył.
Dużo się działo - po wielu dniach tułaczki w końcu przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania! Chociaż mieszkanie jest jeszcze niewykończone, a przed nami perspektywa życia przez kilka miesięcy bez kuchni to i tak ważne, że w koncu na swoim! :-)

Ale wpadłam tutaj tak na prawdę, żeby rzutem na taśmę pochwalić się na szybko wrześniową czapką. Zrobiłam ją dla Kuzynki i to już całkiem dawno, ale przez skomplikowaną sytuację mieszkaniową miałam utrudnione blogowanie :-( Ale teraz to planuje nadrobić zaległości!

Niestety zdjeć niewiele, musimy przekopać kartony żeby odnaleźć aparat.

Pozdrawiam serdecznie!

sobota, 5 września 2015

Z poślizgiem - czapka sierpniowa.

Z opóźnieniem niestety prezentuję moją sierpniową czapkę. Została wykonana w terminie, ale ponieważ aktualnie pomieszkuję u Rodziców (mieszkanie jeszcze nie wykończone) to nie mam też swojego komputera i... achh... nie ma co się tłumaczyć :-) Chciałam żeby była to męska czapka, jest w bardziej neutralnych kolorach.

Drops Karisma ok 100g.
Druty 3.5 i 4.0.
Imieninowy prezent dla Szwagra (nie ma to jak wełniana czapka w sierpniu).

wełniana czapka na drutach

wełniana czapka na drutachUdało mi się skończyć też kolorowy szal, który rozpoczęłam w kwietniu i nie długo będę mogła go pokazać. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego weekendu!

Edit: Zapomnialam dodać, że przy tej czapce inspirowałam się bezpłatnym wzorem. Choć sam żakard zaczerpnęłam z ulubionej książki to potrzebowałam pomysłu na dobór kolorów :-)